пʼятницю, 28 лютого 2020 р.

Заняття з використанням сендплею .

                                       
Інтегроване заняття з використанням сендплею    
                             «Подорож  Колобка»
                                    (середня  група)
  Мета. Сприяти розвитку пізнавального інтересу,пам’яті, мислення, уваги, дрібної моторики рук, зв’язного мовлення. Вчити дітей розповідати знайому казку, з допомогою вихователя. Закріпити знання дітей про кількісну та порядкову лічбу в межах 5,та величину. Вправляти дітей у називанні площинних геометричних фігур. Продовжувати гармонізувати емоційну сферу дітей, саморегуляцію, використовуючи ефект піскотерапії.
Виховувати товариські стосунки, почуття взаємодопомоги.

  Матеріал. Пісочниця групова, іграшки колобка, ялинок, зайчика, лисички, вовка, ведмедика, геометричні фігури.


                                              Хід заняття
 - Діти, що це ? (Фарба)
- Якого кольору?
- Що буває жовтого кольору?
- Що ми робимо з фарбою?
- Знаєте, мені хочеться щось намалювати. Я візьму пензлика і почну намалювати.
- Що це я намалювала? На що воно схоже? (Круг).
- Що буває круглим?
- Якщо я намалюю очі, рот. То на що це буде схоже? (Копобок)
- І сьогодні я запрошую вас у казку. Але казка незвичайна, пісочна.  Для того, щоб
казка завітала до нас давайте привітаємося з піском.
                  Вправа «Вітаю тебе, пісок!»
1. Діти торкаються піску почергово пальцями однієї руки, потім - другої, а згодом ­одночасно   всіма пальцями.
2.  Діти легко (з напруженням) стискають кулаки з піском, а потім повільно висипають  
його в пісочницю.
 3. Діти торкаються піску всією долонею: спочатку внутрішньою стороною, а потім -
    зовнішньою.
 4. Діти перетирають пісок між долонями, між пальцями.
 -  Давайте пригадаємо, як починається казка «Колобок».
   Жили - бупи дід і баба. Просить дід бабу: «Спечи мені, бабо, Колобка!» Баба
    відповідає: «Добре, тільки якщо діти мені допоможуть».
                Вправа «Колобок»
1. «По засіках помела» (діти змітають пір’їнкою поверхню піску).
2. «По коморі пошкребла» (діти стискають і розтискають руки з піском)
3. «Замісила тісто» ( діти вдавлюють кулачками пісок)
 4. «Рокачала тісто» ( діти гладять пісок долонюми).

-          3ліпила колобок. Спекла його і поклала на віконечко стигнути, а він лежав, лежав,
   надоїло йому, лежати та й скочив з віконечка та й у пісок.
    -Діти, давайте відшукаємо колобочка у піску. (Шукають колобка у піску)
- lЦо ж далі трапилося з колобком?
- Так, покотився колобок по доріжці у лііс.
- Що таке ліс? (Багато дерев)
- Ось у нас є дерева, давайте зробимо ліс.
- Які дерева ростуть у нашому лісі? (ялини)
- Чи всі ялини однакові?
- Скільки низьких ялинок?
- Скільки високих ялинок?
- Що ж далі трапи;юся з колобком?
   Діти розповідають казку і імітують сліди тварин на піску.
 1. «Зайчика»  (діти крокують двома пальчиками по піску, стрибаючи в різні сторони)
 2.  «Вовк» (почергово крокують двома пальчикаии по піску).
 3. «Ведмідь» (діти «тупають» по піску кулачками)
 4. «Лисиця» (здійснюють хвилясті рухи по піску).
 - Діти, давайте попросимо лисичку не їсти колобка. (діти просять лисичку)
 - Ми лисичці і звірятам подарунки зробимо.
 - Діти, кого першого зустрів колобок?
 - Кого останнього зустрів колобок?
 - Кого найбільшого зустрів колобок?
 - Кого найменшого зустрів колобок?
 - Скільки звірят зустрів колобок?
 - Хто стоїть перед ялинкою?
 - Хто стоїть за ялинкою?
 - Молодці. Але ж ми забули про подарунки для звірят. Давайте складемо портрети з  геометричних фігур.
  (Закріплення кольорів та геометричних фігур)
- Ось і закінчилося наше заняття. Чи сподобалося воно вам? Чим саме? Ми багато чого навчилися . Мені дуже сподобалося, як ви уважно слухали, та дружно виконували всі завдання.
\

Немає коментарів:

Дописати коментар